Szkoła lutnictwa gitarowego

Nasza szkoła lutnictwa gitarowego otworzyła swoje „drzwi” w 1989 roku. Czuliśmy potrzebę szkolenia w tej wysoce wyspecjalizowanej dziedzinie, która jak mało która wymaga podejścia „jeden do jednego”. Gitary klasyczne nie mają przed nami tajemnic.

Jeden cel – wysoka jakość gitar

Nasze szkolenie ukierunkowane jest na osiągnięcie przez uczniów pełnego potencjału niezbędnego do tworzenia gitar na najwyższym poziomie. Naszym celem jest dostarczenie umiejętności i wiedzy, których będą potrzebować, aby uczynić rozpocząć karierę zawodową. Aby jeszcze bardziej osiągnąć ten cel, wprowadziliśmy roczny program mistrzowski, który obejmuje opcjonalne doświadczenie zawodowe w Hiszpanii.

Klasyczne braki kadrowe

Większym szkołom często brak jest stosunku ilościowego uczniów do nauczycieli, który uważamy za niezwykle istotny, a budowniczowie lub warsztaty lutnicze często niechętnie przyjmują niewykwalifikowanych pracowników.

Utrzymując komunikację z producentami gitar klasycznych z całego świata, prywatnymi budowniczymi i sklepami muzycznymi, jesteśmy w stanie pomóc uczniom w realizacji ich celów związanych z zatrudnieniem. Wielu naszych studentów rozpoczyna własną działalność i buduje gitary w wielu krajach świata.

Tak więc, chociaż przez lata nasza szkoła się rozrastała, nadal utrzymujemy niski współczynnik uczniów / nauczycieli. Rejestracja jest ograniczona. Działamy na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Nie są wymagane żadne wstępne wymagania.